Event Date Host Type Judges Notice Board
2020
MČR ILCA standard a 4.7, Evropa & CECC & Czech cup RS Feva, RS 500, Finn Sep 26 - Sep 28
YachtClub Dyje z.s.
CZE
Protest Committee Radim Vasik (CZE)
  • Ondrej Klimes (CZE)
  • Pavel Muroň (CZE)
  • Lukas Vavrla (CZE)
  • Richard Waisser (CZE)
National Aile 2020 Sep 26 - Sep 27
Yacht Club d'Île-de-France
FRA
Protest Committee Baptiste Verniest (FRA)
    Odprto državno prvenstvo Laser Radial - Slovenian open Laser Radial championship 2020 Sep 26 - Sep 27
    JK Jadro Koper
    SLO
    Protest Committee
    • Miroslav Carman (SLO)
    • Marko Ratosa (SLO)
    Trofeo Best Wind 2020 Sep 26 - Sep 27
    acquafresaca sport center asd
    ITA
    National Jury
    • Vangelista Gianluca (ITA)
    Zlato Sidro2020 Sep 26 - Sep 27
    JK Olimpic Izola
    SLO
    Protest Committee Stanko Uzmah (SLO)
    • Jernej Krampersek (SLO)
    • Uros Zvan (SLO)
    2020 RVYC Pick the Bones Dinghy Regatta Sep 25 - Sep 27
    Royal Victoria Yacht Club
    CAN
    Protest Committee
    • John Abel (CAN)
    Campionato Italiano Contender 2020 Sep 25 - Sep 27
    Associazione Velica Alto Sebino
    ITA
    Protest Committee Gian Paolo Grosselli (ITA)
    • Alessandro Berrone (ITA)
    J/70 CUP event 2 Malcesine Sep 25 - Sep 27
    Fraglia Vela Malcesine
    ITA
    Protest Committee
    • Luca Babini (ITA)
    • Giorgio Bolla (ITA)
    McDonald´s Cup - Czech Optimist Nationals Sep 25 - Sep 28
    JK Černá v Pošumaví
    CZE
    Protest Committee Martin Sousek (CZE)
    • Václav Brabec (CZE)
    M. Panagopoulos & L. Kyriakidis 2020 Sep 25 - Sep 27
    Nautical Club of Palaio Faliro
    GRE
    Protest Committee
      Settimo Meeting dell' Adriatico Sep 25 - Sep 26
      TPK CNT Sirena
      ITA
      Protest Committee
        Trofeo RCN Calpe Vela Ligera Sep 25 - Sep 26
        Real Club Náutico de Calpe
        ESP
        Protest Committee
        • Antonio Gonzalez de la Madrid (ESP)
        • Maria Torrijo (ESP)
        Campionato Ufo22 2020 Sep 24 - Sep 27
        Acquafresca Sport Center asd
        ITA
        Protest Committee
        • Vangelista Gianluca (ITA)
        Campeonato de España 2020 Catamarán Sep 23 - Sep 26
        Federación de Vela de la Región de Murcia
        ESP
        Protest Committee
        • Raúl Enríquez Caba (ESP)
        2020 Corinthian Fall Series Sep 19 - Nov 28
        Corinthian YC
        USA
        Protest Committee Donald Wieneke (USA)
        • Danielle Lawson (USA)
        • Rob Overton (USA)
        • John Siegel (USA)
        Campeonato Nacional de Windsurf Bic Techno Plus 2020 Sep 19 - Sep 20
        Clube Naval da Fuzeta
        POR
        National Jury João Catarino (POR)
        • Sergio Cardoso (POR)
        campionato italiano protagonist 7.50 Sep 19 - Sep 20
        circolo nautico brenzone
        ITA
        Protest Committee
        • Giorgio Bolla (ITA)
        • Federico Osti (ITA)
        • Carmelo Paroli (ITA)
        Fireballistické vinobraní Sep 19 - Sep 20
        YachtClub Dyje z.s.
        CZE
        Protest Committee Radim Vasik (CZE)
        • Katerina Nedbalcova (CZE)
        HKA CIRCUIT - Aegina - September 2020 Sep 19 - Sep 20
        Nautical Club of Aegina
        GRE
        Protest Committee
        • Spyros Krotsis (GRE)
        • Marina Psychogyiou (GRE)
        Queensland Yachting Championship Incorporating the IRC & Trailerable Boat Championships Sep 19 - Sep 20
        Royal Queensland Yacht Squadron
        AUS
        Protest Committee Nev Willis (AUS)
        • Mark Dingley (AUS)
        • Greg Kemp (AUS)
        • Jan Kemp (AUS)
        • Michael O'Neill (AUS)
        Regata Sociale Trofeo Elio Parladori 2020 Sep 19
        SVBG
        ITA
        Protest Committee
        • Dario Motz (ITA)
        Campeonato de Espana Raceboard y Openfoil Sep 18 - Sep 19
        Federacion Andaluza de Vela
        ESP
        Protest Committee
        • Alfonso Flethes (ESP)
        • David Gosalbez (ESP)
        • Pablo Macias (ESP)
        Regata Nazionale Open 29er Sep 18 - Sep 20
        Circolo Remo e Vela Italia
        ITA
        Protest Committee Antonio Rutoli (ITA)
        • Fabio Ambrosanio (ITA)
        • Enrico Milano (AUS)
        • Giulio Piccialli (ITA)
        Slovenian Optimist National Championship Sep 18 - Sep 20
        JK Burja
        SLO
        Protest Committee Uros Zvan (SLO)
        • Marko Kete (SLO)
        • Marko Pejovic (SLO)
        • Stanko Uzmah (SLO)
        Agistri 2020 Sep 17 - Sep 21
        NAOEF - IOP-DEI
        GRE
        Protest Committee
        • Evangelos Polykandriotis (GRE)
        Campionato Italiano Dinghy 12' 2020 Sep 17 - Sep 20
        Yacht Club Como
        ITA
        Protest Committee Enrico Pilla (ITA)
        • Alessandro Berrone (ITA)
        • Fabio Colombo (ITA)
        Foilin Week 2020 Sep 16 - Sep 20
        Fraglia Vela Malcesine
        ITA
        Protest Committee
        • Walter D’Auria (ITA)
        • Alice Zorzi (ITA)
        2020 Formula Kite Mixed Team Relay European Championships Sep 15 - Sep 20
        PROFS Marketing GmbH and Segelclub Ebensee SCE
        AUT
        International Jury Marina Psychogyiou (GRE)
        • Günter Fossler (AUT)
        • Rainer Kornfeld (AUT)
        • Spyros Krotsis (GRE)
        • Anastazja Lewandowska (POL)
        Mendez Ladies Invitational Sep 13
        Larchmont Yacht Club
        USA
        Protest Committee
        • Collamore Crocker (USA)
        • Danielle Lawson (USA)
        • Ned Roseberry (USA)
        • Mary Savage (USA)
        • Richard York (USA)
        Campeonato Nacional ANC Sep 12 - Sep 13
        Clube Náutico de Almada
        POR
        National Jury
        • Jaume Mimó (POR)
        Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more