Event Date Host Type Judges Notice Board
2024
Blackwater Gauntlet May 25 - Sep 28
Dabchicks Sailing Club
GBR
Protest Committee Paul Jackson (GBR)
    Grignano Isola Grignano May 25 - May 26
    SNG - Trieste Italy - www.nauticagrignano.it
    ITA
    Protest Committee
      II e III Zonale RS Aero 2024 May 25 - May 26
      lega navale italiana del sulcis
      ITA
      Protest Committee
      • Marco Frulio (ITA)
      • Salvatore Scarimbolo
      II^ Zonale O'pen Skiff CAMPIONATO ZONALE O'pen Skiff (II Zona) May 25
      Club Velico Castiglionese
      ITA
      National Jury
      • Eugenio Giovanni Branca (ITA)
      ILCA Regata Zonale May 25 - May 26
      Univela.org
      ITA
      Protest Committee Elisa D'Ippolito (ITA)
      • Carmelo Paroli (ITA)
      • Tristano Vacondio (ITA)
      J24 Challenge - Match Race di grado 5 WS May 25 - May 26
      LNI Sestri Ponente, C.N. Ilva, ASD Il Pontile
      ITA
      Umpire Panel Francesco Tanda (ITA)
      • Alberto Danante (ITA)
      • Roberto Goinavi (ITA)
      • Paola Misurale (ITA)
      • Andrea Olivi (ITA)
      Leo Wealth Hong Kong Open Ladies/Girls Champs Regatta 2024 May 25
      HHYC
      HKG
      Protest Committee
      • Cathy Delany-Hobbs (NZL)
      Open Πανελλήνιος Διασυλλογικός Αγώνας - Αιολος 2024 - Techno 293 - Techno 293 Plus- Αναπτυξη May 25 - May 26
      ΝΑΥΤΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΡΤΕΜΙΔΟΣ ΣΠΑΤΩΝ
      GRE
      National Jury John Papaspirou (GRE)
      • Theologos Danezis (GRE)
      Open Πανελλήνιος Διασυλλογικός Αγώνας «ΥΠΟΜΟΝΗ» May 25 - May 26
      Ναυτικός Όμιλος Βουρκαρίου Σαλαμίνας (ΝΟΒΣ)
      GRE
      Protest Committee
        Raffles Marina Optimist Regatta May 25 - May 26
        Raffles Marina
        SGP
        Protest Committee Jerrold Ng (SGP)
          Raymarine 2STAR May 25 - May 29
          Oxelösunds Segelsällskap
          SWE
          Protest Committee
          • Arnav Jain (AUS)
          Regata dei Quattroporti III memorial Andrea Patacca May 25 - May 26
          Circolo nautico sambenedettese
          ITA
          Protest Committee
          • Valentina Bravi (ITA)
          • Maria D'ercoli (ITA)
          Regata Día de la Marina May 25 - May 26
          Club Náutico Avándaro
          MEX
          Protest Committee
          • Daniel Coranguez (MEX)
          • Mario Ramon Escobosa (MEX)
          • Maria Perez Pereira (AUS)
          Regata Nazionale Dart May 25 - May 26
          LNI Follonica
          ITA
          Protest Committee
          • Fausto Meciani (ITA)
          • Barbi Stefano (ITA)
          • Bruno Tamburini (ITA)
          • Silvio Zuccotti (ITA)
          RS Feva National Championship 2024 May 25 - May 28
          Weymouth and Portland National Sailing Academy (WPNSA)
          GBR
          Protest Committee Sally Reynoldson (GBR)
          • Richard Bowers (GBR)
          • Paul Kimmens (GBR)
          • Chrissie Le Petit (GBR)
          • Simon Philbrick (GBR)
          • Mark Wood (GBR)
          Sail Hiroshima 2024 セイルヒロシマ2024 May 25 - May 26
          広島県セーリング連盟
          JPN
          Protest Committee Keiji Kato (JPN)
          • Takayuki Goto (JPN)
          • Tsuneyoshi Ishikawa
          • Kawata Takahiro (JPN)
          • Masayuki Yanazaki (JPN)
          Sardinia Challenge Coppa Italia Wingfoil open 2024 May 25 - May 26
          Yacht Club Marina Villasimius
          ITA
          Protest Committee
            Shark Trillium May 25 - May 26
            Royal Canadian Yacht Club
            AUS
            Protest Committee Andrew Alberti (CAN)
            • Scott Collinson (CAN)
            • Margaret Samuel (CAN)
            Spring Has Sprung Regatta May 25
            Kitsilano Yacht Club
            AUS
            Protest Committee Brendan Trainor (CAN)
              Trofeo Ausonia 2024/AlpeAdria May 25 - May 26
              Società Canottieri Ausonia
              ITA
              Protest Committee Fabio Bassan (ITA)
              • Giusy Cusumano (ITA)
              Trofeo La Menorquina - X Memorial Joaquín Comeche May 25 - May 26
              Club Marítimo de Mahón
              ESP
              Protest Committee Oscar Gomez (ESP)
              • Arturo Palomo Sancibrian (ESP)
              Trofeo Volpina 5.5m S.I. May 25 - May 26
              ASD Forza e Coraggio
              AUS
              Protest Committee
                Vele d'Epoca dell'Alto Tirreno 2024 - Trofeo Valdettaro May 25 - May 26
                ASD Forza e Coraggio
                AUS
                Protest Committee
                  Women at the Helm 2024 May 25 - May 26
                  National Yacht Club
                  IRL
                  Protest Committee Ailbe Millerick (IRL)
                  • Eunice Kennedy (IRL)
                  Yamaguchi Ineter-hi 2024 May 25 - May 26
                  Yamaguchi Sailing Federation
                  JPN
                  Protest Committee Kentaro Hashimoto (JPN)
                  • Mitsutoshi Imamura (JPN)
                  Zlato sidro 2024 May 25 - May 26
                  JK Olimpic
                  SLO
                  Protest Committee
                  • Jernej Krampersek (SLO)
                  3a Tappa Trofeo Optimist Italia Kinder Joy of Moving 2024 May 24 - May 26
                  LNI Villasimius
                  ITA
                  Protest Committee Giuseppe Gentile (ITA)
                  • Bernardo Camboni (ITA)
                  • Marco Clivio (ITA)
                  • Massimo Cortese (ITA)
                  • Luciano Crocetti (ITA)
                  • Giuseppe D'amico (ITA)
                  Helly Hansen Eurocup ILCA Czech Republic & Czech Nationals May 24 - May 26
                  YC Nechranice
                  CZE
                  Protest Committee Ilca Heinrich (GER)
                  • Alessandro Berrone (ITA)
                  • Václav Brabec (CZE)
                  • Dusan Vanicky (SVK)
                  • Zoltan Zentai (HUN)
                  LX Trofeo E. Benetti Historyc Event Iscyra - May 24 - May 26
                  soc.velicaviareggina ,club nauticoversilia, yacht club cortina d'ampezzo
                  ITA
                  National Jury Riccardo Savorani (ITA)
                  • Valentina Anguillesi (ITA)
                  • Marco Cerri (ITA)
                  • Luigi Liberti (ITA)
                  • Giuliana Rodà (ITA)
                  • Carlo Cesare Augusto Tessi (ITA)
                  Mića regata May 24 - May 26
                  JK Malinska
                  CRO
                  Protest Committee Neven Baran (CRO)
                  • Andrej Majcen (CRO)
                  • Igor Ruzic (CRO)
                  Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more