Event Date Host Type Judges Notice Board
2024
BYC Marinada 2024 May 18
SD Burin
SLO
Protest Committee
  • Bojan Gale (SLO)
  • Emil Jerkovic (SLO)
Campeonato Regional Norte da Classe Snipe 2024 May 18 - May 19
Sport Club do Porto
POR
Protest Committee António Vianez (POR)
    Campionato Zonale Ilca May 18 - May 19
    circolo della vela gallipoli
    ITA
    Protest Committee Mario Cucciolla (ITA)
    • Stefano Antoncecchi (ITA)
    • Vito Crismale (AUS)
    • Nicola De Vito (ITA)
    • Gianluigi Macchia (ITA)
    Copa Verano - Campeonato de Menorca - Cricuito Artiem Snipe May 18 - May 19
    Club Marítimo de Mahón
    ESP
    Protest Committee
    • Arturo Palomo Sancibrian (ESP)
    Dun Laoghaire Cup 2024 May 18 - May 19
    Royal Irish Yacht Club
    AUS
    Protest Committee
    • Therese Tyrrell (IRL)
    E-jolle Elitserie 5, 2023-2024 May 18 - May 19
    Hjuvik Båtklubb
    SWE
    Protest Committee
    • Arnav Jain (AUS)
    • Mats Skoting (SWE)
    Elite Fleet Regatta May 18 - May 19
    The San Francisco Yacht Club
    USA
    Protest Committee Rob Overton (USA)
    • Greg Meagher (USA)
    • Richard Reitmeyer (USA)
    • Larry Stoehr (USA)
    II Tappa Campionato Zonale Techno293 - Centro Surf Bracciano May 18 - May 19
    Centro Surf Bracciano
    ITA
    Protest Committee Marco Daviddi (ITA)
    • Luigi Cicala (ITA)
    • Margherita Spada (AUS)
    Italia Cup Sunfish May 18 - May 19
    Club Velico Castiglione della Pescaia
    ITA
    Protest Committee
    • Massimo Alboretti (ITA)
    • Carlo Pistolesi (ITA)
    IV Regata zonale ILCA - selezione campionati giovanili 2024 May 18 - May 19
    ITA
    Protest Committee
    • Barbara Botti (ITA)
    • Giagheddu Claudia (ITA)
    • Sebastiano Palumberi (ITA)
    Keep Sailing 1 May 18 - May 19
    Ιστιοπλοϊκός ΌμιλοςΚέρκυρας
    GRE
    Protest Committee Christos Theodosis (GRE)
    • Thanasis Stathopoulos (GRE)
    Kereked Ifjúsági Kupa May 18 - May 20
    HUN
    Protest Committee
      NorthJapanOpenYachtRace2024 May 18 - May 19
      Mysaf
      JPN
      Protest Committee
      • Hirokatsu Itoh (JPN)
      • Okajima Keiji (JPN)
      • Yoriko Ogata (JPN)
      • Yu Ono (JPN)
      • Airi Tanaka (JPN)
      • Koshi Yoshida (JPN)
      OPEN Πανελλήνιος Διασυλλογικός Αγώνας ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 2024 May 18 - May 19
      Nautical Club of Thessaloniki (N.C.TH.)
      GRE
      National Jury
      • Myrto Antonopoulou (GRE)
      • Nikoletta Deligianni (GRE)
      • Xristoforos Pritsoulis (GRE)
      Open Πανελλήνιος Διασυλλογικός Αγώνας «ΠΑΣΤΡΙΚΑΚΕΙΑ 2024» May 18 - May 19
      Ναυτικός Όμιλος Ελλάδος
      GRE
      Protest Committee
      • Isidoros Darzentas (GRE)
      Pohár YC Nechranice I. May 18 - May 19
      YC Nechranice
      CZE
      Protest Committee
      • Pavel Muroň (CZE)
      • Marek Pavlovský (CZE)
      Presidential 5th International Yacht Race Halicarnassus Cup May 18 - May 25
      Istanbul Offshore Yacht Racing Club
      TUR
      Protest Committee Ilker Bayindir (TUR)
      • Sabri Kara (TUR)
      • Murat Suntay (TUR)
      Regata del Bicchiere e del Fiasco 2024 - Zonale Multiclasse May 18 - May 19
      Circolo Velico Tiberino ASD
      ITA
      National Jury
      • Stefano Zancocchia (ITA)
      Regata della Gallinara - Trofeo della Cappelletta May 18 - May 19
      Yacht Club Italiano - CNAM alassio
      ITA
      Protest Committee
      • Eugenio Torre (ITA)
      RS gp2 2024 May 18 - May 19
      Linköpings Jolleseglarklubb
      SWE
      Protest Committee Tom Björkholm (SWE)
      • Andreas Hellstrom (SWE)
      Seoul marina event May 18 - May 19
      seoul
      KOR
      Protest Committee Hankyun Kim (KOR)
      • Kumwoo Lee (KOR)
      • Wookwan Lee (KOR)
      SIL Antibes May 18 - May 20
      Société des Régates d'Antibes
      FRA
      Protest Committee Peter Lamass (FRA)
      • Gerard Gastaud (FRA)
      Switch One Design - Cup1 May 18 - May 19
      Fraglia Vela Malcesine
      ITA
      Protest Committee
        techno t293 II prova circuito del nord May 18 - May 19
        asd windsurfing marina julia
        ITA
        Protest Committee
        • Alessandra Cechet (ITA)
        • Nicoletta Dovi (ITA)
        • Ezio Ferin (ITA)
        • Cristina Tedeschi (ITA)
        Trofeo del Timoniere METEOR 23/24 - Tappa Trasimeno May 18 - May 19
        club velico castiglionese a.s.d.
        ITA
        National Jury
          Vuelta a Menorca a Dos May 18 - May 19
          Club Marítimo de Mahón
          ESP
          Protest Committee
          • Arturo Palomo Sancibrian (ESP)
          XVI° Trofeo Yacht Club Parma May 18 - May 19
          Yacht Club Parma
          ITA
          Protest Committee
            XXVI Trofeo Città di Santa Margherita Ligure May 18 - May 19
            Circolo Velico Santa Margherita Ligure
            ITA
            Protest Committee
              Αγώνας Ανοικτής Θάλασσας "Πριμαρόλια - 2024" May 18 - May 19
              Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Πατρών
              GRE
              Protest Committee
                Baščanska regata 2024 May 17 - May 19
                JK Vihor Baška
                CRO
                Protest Committee Nena Marelić-Iussich (CRO)
                • Bartol Hodanic (CRO)
                • Miodrag Jurešić (CRO)
                • Illa Rodman (CRO)
                • Ivana Seršić (CRO)
                Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more