Event Date Host Type Judges Notice Board
2021
Race Week PNW 2021 Jun 21 - Jun 25
Whidbey Island Race Week Llc
USA
Protest Committee Jared Hickman (USA)
  • Don Becker (USA)
  • Craig Daniels (USA)
  • Tatiana Ermakova (RUS)
  • Rick Hatch (CAN)
  • Steven Hood (USA)
  • Francisco Jauregui (MEX)
  • Michael Turner (CAN)
  • Francisco Vidal (ESP)
2021_IFCA_Junior_Youth_Slalom_World_Championships Jun 20 - Jun 23
Circolo Surf Torbole
ITA
Protest Committee Walter Mielke (GER)
  • Bruno De Wannemaeker (BEL)
  • Tito Morosetti (ITA)
  • Hüseyin Ergin Özdem (TUR)
Omišjanska regata 2021. Jun 20
Yacht Club CROATIA Opatija
CRO
Protest Committee Drazen Zdelarec (CRO)
  • Tin Matulja (CRO)
  • Daniel Zdelarec (CRO)
quarta selezione zonale laser sesta zona fiv Jun 20
circolo velico soverato
ITA
Protest Committee
    Regata Zonale Laser Jun 20
    Circolo Nautico Donoratico
    ITA
    Protest Committee
      Regata Zonale Laser - CND Jun 20
      Circolo Nautico Donoratico
      ITA
      Protest Committee Marco Cerri (ITA)
      • Circolo Nautico Donoratico CND (ITA)
      Regata Zonale Multiclasse derive Jun 20
      Yacht Club Bracciano Est (YCBE)
      ITA
      Protest Committee Armando Cattaneo (ITA)
        Trofeo Liliana Baietto Jun 20
        Lega Navale Italiana Spotorno
        ITA
        Protest Committee
        • Alessandro Albertoni (ITA)
        • Gaetano Natali (ITA)
        16. Grobnička regata - Paštekin memorijal 2021 Jun 19
        JK Neverin, Čavle
        CRO
        Protest Committee Igor Ruzic (CRO)
        • Bartol Hodanic (CRO)
        • Nena Marelic-Iussich (CRO)
        2021 RVYC Waves Regatta Jun 19 - Jun 20
        Royal Vancouver Yacht Club
        CAN
        Protest Committee Tom Sitar (CAN)
        • David Cramb (CAN)
        4^ Tappa Campionato Italiano WingFoil Jun 19 - Jun 20
        Circolo Velico Fiumicino
        ITA
        Protest Committee
          Bper Banca Trofeo Una Vela Per Tutti Jun 19 - Jun 20
          Club Velico Crotone ASD
          ITA
          Protest Committee Massimo Racco (ITA)
            Selezione Zonale a Squadre Optimist Jun 19 - Jun 20
            RYCC Savoia
            ITA
            Umpire Panel Antonio Rutoli (ITA)
            • Giacomo De Falco (ITA)
            • Enrico Milano (AUS)
            • Giulio Piccialli (ITA)
            • Ryccsavoia Savoia (ITA)
            • Michele Sorrenti (ITA)
            • Michele Sorrenti
            • Ernesto Tedeschi (ITA)
            Turbo Cup UFO 22 Stage 3 Jun 19 - Jun 20
            Acquafresca Sport Center ASD
            ITA
            Protest Committee
            • Vangelista Gianluca (ITA)
            Vikingaregattan och Vikingarundan Jun 19 - Jun 20
            Vikingarnas Segelsällskap
            SWE
            Protest Committee Alexander Bratt (SWE)
              Youth Onefly Cup 2021 Jun 19 - Jun 20
              Yachrt Club Grande Motte
              FRA
              Protest Committee Nicolas Compta (FRA)
                ΤΑΜΑ 2021 Jun 19 - Jun 20
                ΑΣΙΑΘ ΡΟΔΟΥ
                GRE
                Protest Committee Anastasios Fotis (GRE)
                  2021 Imperia Summer Dragon Cup Jun 18 - Jun 20
                  Yacht Club Imperia
                  ITA
                  Protest Committee
                    Campionato Italiano - classi Sunfish e Vaurien Jun 18 - Jun 20
                    Ali6 Club Vela
                    ITA
                    National Jury Roberto Armellin (ITA)
                    • Mario Napolitani (ITA)
                    • Emanuela Proietti (ITA)
                    • Rinaldo Reni (ITA)
                    • Matteo Segreto (ITA)
                    • Flaviano Tessitore (ITA)
                    • Angelo Trusiani
                    Campionato Italiano Open Moth Jun 18 - Jun 20
                    Circolo Vela Torbole
                    ITA
                    Protest Committee
                    • Andrea Bimbi (ITA)
                    • Bruno Bottacini (ITA)
                    • Paolo Ceschini (ITA)
                    • Costanzo Villa (ITA)
                    Cascais SB20 Portuguese National Championship Jun 18 - Jun 20
                    Clube Naval de Cascais
                    POR
                    Protest Committee Luis Faria (POR)
                    • António Carioca (POR)
                    • Carla Oliveira (POR)
                    • Lopo Pizarro (POR)
                    • Manuel Santos e Silva (POR)
                    Coppa Italia Finn - C.I. Master - Viareggio Jun 18 - Jun 20
                    Club Nautico Versilia
                    ITA
                    Protest Committee Claudio Uras (ITA)
                    • Valentina Anguillesi (ITA)
                    • Matteo Chimenti (ITA)
                    • Silvio Dell'innocenti (ITA)
                    • Riccardo Incerti Vecchi (ITA)
                    Cyclops Route Jun 18 - Jun 20
                    Circolo Velico Santa Venere
                    ITA
                    National Jury
                      Meringa Cup - Trofeo Alpe del Garda Jun 18 - Jun 20
                      Univela Sailing
                      ITA
                      Protest Committee
                      • Giorgio Battinelli (ITA)
                      • Giorgio Bolla (ITA)
                      • Walter D’Auria (ITA)
                      • Fausto Manenti (ITA)
                      • Ezio Pozzengo (ITA)
                      • Lucia Ranza (ITA)
                      • Marco Salvalai (ITA)
                      • Massimo Scarpa (ITA)
                      Nacionales CONADE 2021 Jun 18 - Jun 22
                      Federación Mexicana de Vela
                      MEX
                      Protest Committee Rafael Zarazua (MEX)
                      • Beatriz Gonzalez Luna (MEX)
                      Regata di Ranking List Nazionale Nacra 15 Jun 18 - Jun 20
                      Associazione Nautica Sebina
                      ITA
                      Protest Committee
                        Διεθνες Κυπελλο 2021 Ιστιοσανιδας Fun Slalom Jun 18 - Jun 22
                        Ναυτικός Όμιλος Σάμου
                        GRE
                        Protest Committee Marina Psychogyiou (GRE)
                        • Markus Schwendtner (GRE)
                        Πανελλήνιο πρωτάθλημα J24 Α Φαση Jun 18 - Jun 21
                        ιστιοπλοικος Ομιλος Αγ. Νικολαου Αιολος
                        GRE
                        National Jury
                        • Stavros Smirlis (GRE)
                        Simulazione Optimist Jun 15 - Jun 17
                        circolo vela spartani
                        ITA
                        Protest Committee Tito Morosetti (ITA)
                          68° Rolex Giraglia - 6° Rolex Giraglia x 2 Jun 13 - Jun 19
                          Yacht Club Italiano
                          ITA
                          Protest Committee Eugenio Torre (ITA)
                          • Gianluca Brambati (ITA)
                          • Marco Cimarosti (ITA)
                          • Belgrano Gianni Andrea (ITA)
                          • Georges Korhel (FRA)
                          • Luigi Monaco Di Arianello (ITA)
                          • Fulvio Parodi (ITA)
                          • Enrico Pilla (ITA)
                          • Roberta Rocca (ITA)
                          Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies. Learn more